Jak wygląda czop śluzowy

Czas na poranny krąg – codzienne wspólne ćwiczenie przedszkolnej grupy pani Majewskiej. Wszystkie dzieci siedzą na dywanie nieopodal tablicy. Gdy ćwiczenie się zaczyna, czteroletni Mateusz napiera swoimi stopami na plecy siedzącej przed nim dziewczynki i ciągnie ją za sweter.
Mateuszu, podczas porannego kręgu nie kładziemy swoich nóg ani rąk na innych – zwraca się do niego przedszkolanka. – Siadamy w ten sposób. – Pokazuje mu, w jaki sposób ma się zachowywać, siadając w kucki i kładąc dłonie na kolanach. Mateusz postanawia chwilowo współpracować.
Pan Szymanek, nauczyciel piątej klasy, zauważa, że niektórzy uczniowie przynoszą do szkoły małe zabawki albo karty na wymianę i bawią się nimi podczas lekcji. Postanawia to ukrócić. Jeżeli przynosicie do szkoły zabawki lub karty, musicie trzymać je schowane w swoich szafkach lub plecakach – oznajmił. – Jeżeli wyciągniecie je w czasie lekcji, zabiorę je wam i przekażę waszym rodzicom na następnym zebraniu. Pani Dębowska, stanowcza nauczycielka ucząca drugie klasy liceum, jest zaniepokojona liczbą osób, które spóźniają się na jej lekcje. Postanawia poruszyć tę sprawę z uczniami. Oczekuję od was, że będziecie wchodzić do klasy, zanim zadzwoni dzwonek
zaczęła. – Jeżeli was nie będzie, uznam to za spóźnienie i aby wejść do klasy, będziecie musieli udać się do pokoju wychowawcy, by odnotował wasze spóźnię- nie. Jeżeli otrzymacie trzy spóźnienia w trakcie jednego semestru, będziecie musieli zostać w szkole dwie godziny po lekcjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *