Zaplanuj spotkanie z rodzicami w ciągu pierwszych 2-3 tygodni roku szkolnego

Zebrania z rodzicami są skutecznym sposobem na podzielenie się wieloma informacjami z dużą liczbą osób, ponadto dają rodzicom możliwość zadawania pytań oraz wniesienia własnego wkładu. Nauczyciele w ciągu godziny mogą osiągnąć to, co zajęłoby wiele tygodni indywidualnych rozmów telefonicznych. Zakres tematów poruszonych na spotkaniu powinien obejmować między innymi:
Umiejętności, jakie posiądą uczniowie w czasie roku szkolnego.

  • Reguły klasowe.
  • Procedury wychowawcze.
  • Podstawowe obowiązki ucznia.
  • Strategie wykonywania prac domowych.
  • System piątkowych teczek.

Określone kroki, jakie rodzice mogą przedsięwziąć w domu, aby Cię wesprzeć. Przygotuj rodzicom dodatkowe kopie materiałów, które wysłałeś im w pierwszym tygodniu, ponieważ mogli je zgubić lub gdzieś zapodziać. Pod koniec zebrania przeznacz trochę czasu na pytania, uwagi czy wkład rodziców. Dobrze poprowadzone spotkanie wzbudzi ich zaufanie co do tego, że potrafisz w sposób efektywny i dobrze zorganizowany zarządzać klasą. Zadzwoń do rodziców, którzy nie uczestniczyli w zorganizowanym przez Ciebie zebraniu. Postaraj się w ciągu 10-15 minut poruszyć następujące kwestie: Podziel się z nimi jakimś pozytywnym wydarzeniem lub obserwacją dotyczącą ich dziecka.
Zapytaj, czy mają jakieś pytania w związku z materiałami, które wysłałeś w pierwszym tygodniu.
Zachęć ich do tego, aby przeanalizowali te informacje razem ze swoim dzieckiem. Wyraź swoją wdzięczność za pomoc z ich strony. Zaplanuj dodatkowe zebrania z rodzicami, gdy uczniowie nieustannie testują granice, naruszają klasowe zasady lub nie wykonują swoich podstawowych obowiązków. Wczesna interwencja jest kluczem do zyskania wsparcia i współpracy ze strony rodziców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *